Parafia pw. św. Jana Ewangelisty 
Przyjdź Duchu Święty ja pragnę

 
Home      Informacje      Katecheza

Katecheza parafialna przygotowująca młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywa się w dwuletnim cyklu przygotowawczym i obejmują:

 

  • dla pierwszego roku przygotowania: jedno spotkanie katechetyczne i dwa liturgiczne: pierwsze piątki miesiąca oraz uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym, roratach i drodze krzyżowej);
  • dla drugiego roku przygotowania: dwa spotkanie katechetyczne i dwa liturgiczne (pierwszy piątek miesiąca oraz uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym, roratach i drodze krzyżowej).

 

Katecheza ma charakter formacyjny: ma wychowywać do wspólnotowego życia, uczyć praktyk religijnych, moralnych oraz charakter wspólnotowo-liturgiczny, konferencyjny i dialogowy, ułatwiający otwarcie się wzajemne, wypowiadanie się i dzielenie się swoimi doświadczeniami życia wiary.

 

Podręczniki oraz materiały dla uczniów: Podręczniki opatrzone są Imprimatur Archidiecezji Poznańskiej. SAKRAMENT BIERZMOWANIA.
 
 

Kup teraz

 
 
Praca pod redakcją

ks. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak

 

Wielkość człowieka stworzonego cz. 1.

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2005, stron: 42.
ISBN 83-715-698
 

Katecheza parafialna: zgodna z zaleceniami Dyrektorium katechetycznego kościoła katolickiego w Polsce - ma charakter katechetyczny - pogłębia świadomość religijną - ściślej wiąże z Kościołem - przygotowuje do celebracji liturgicznych - umożliwia całej rodzinie czynny udział w przygotowaniach do przyjęcia darów Ducha Św. - przeznaczona do spotkań na terenie parafii.  

 
 

Kup teraz

 
 
Praca pod redakcją

ks. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak

 

Życie we wspólnocie Kościoła cz. 2

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2005, stron: 47.

ISBN 83-715-699-1

 

Zbiór modlitw, rozważań, fragmentów Pisma Świętego będących pomocą w przygotowaniu się do właściwego przeżycia sakramentu bierzmowania.
 
 
Kup teraz 
 

Praca pod redakcją

ks. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak

 

Na drodze do dojrzałości chrześcijańskiej cz. 3.

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2005, stron: 72 

ISBN 83-715-700-9

 

Zbiór modlitw, rozważań, fragmentów Pisma Świętego będących pomocą w przygotowaniu się do właściwego przeżycia sakramentu bierzmowania.  

 

Komplet trzech części jest w cenie: PLN 13.50 (plus Przesyłka pocztowa - Pobranie PLN  8.50) można nabyć przez internet na witrynie:

http://www.mojeksiazki.pl/Podreczniki_Katecheza-parafialna(3,42740,).aspx

 

Program katechezy sugeruje metody, które nie koncentrują się na treściach intelektualnych przekazywanych na spotkaniu, ale metody, które wspierają katechizowanych w kształtowaniu umiejętności życia we wspólnocie.

 

Innym wskazaniem jest postulat odwoływania się do metod liturgicznych: celebracje, medytacje, różne formy modlitwy, przeżywanie sakramentu pokuty, Eucharystii, ugruntowanie więzi z Chrystusem przez życie w łasce uświęcającej. Istotnym elementem katechezy parafialnej jest sięganie do metod biblijnych.

 

Istnienie strony internetowej, której celem jest przybliżenie idei, treści katechezy parafialnej, dla młodzieży jest równiez propozycją wykorzystującą współczesne techniki przekazu.

 

Pomieszczeniem na katechezę jest sala wyposażona w bibliotekę. Znajduje się ona na trzecim piętrze w domu Księży Pallotynów w jej części poza klauzurą. Do dyspozycji uczestników katechezy jest kaplica z Najświętszym Sakramentem i pokój oazowy. Sale zimą są ogrzewane.

 
 
 
 
LESZEKWI_2010